Jakie funkcje ma do spełnienia membrana dachowa?

 

Choć z zewnątrz niewidzialnymi, ale za to niezwykle ważnymi dla konstrukcji dachu elementami są membrany dachowe. Fachowcy z http://www.fuhmateo.pl/kategoria,membrany-dachowe,24,0.htm często podkreślają, że membrany są zupełnie niesłusznie ignorowane przez wiele osób, a takie zaniedbanie może doprowadzić do negatywnych, daleko idących konsekwencji.

 

Membrany dachowe są niezwykle ważne dla całego domu.
Membrany dachowe są niezwykle ważne.

 

Membrany dachowe mają do spełnienia dwie ekstremalnie ważne funkcje, w których żaden inny produkt ich nie zastąpi i właśnie dlatego są tak bardzo ważne. Przede wszystkim membrana zabezpiecza wnętrze poddasza przed wilgocią z zewnątrz. Długotrwałe opady deszczu cz topniejący śnieg są niestraszne, jeśli zastosowany zostanie w trakcie budowy pokrycia dachowego taki właśnie produkt. To jednak nie wszystko, co membrana dachowa może dokonać. Jednocześnie bowiem zabezpiecza dom od wewnątrz, a dokładnie uniemożliwia zbieranie się wilgoci poprzez umożliwianie odprowadzania pary wodnej. Jak zatem widać, funkcjonalność i pożyteczność takiego produktu jest ogromna. Membrana dachowa to zatem produkt, którego nie wolno w żadnym wypadku zignorować.

 

 

Co się jednak stanie, jeśli postanowimy zaoszczędzić i nie użyjemy membrany dachowej?

W bardzo krótkim czasie zbierająca się wilgoć sprawi, że przede wszystkim w domu zacznie powstawać grzyb. Mieszkanie w takich warunkach będzie po prostu niezdrowe i niekomfortowe. Następnie narodzi się mnóstwo problemów z naprawami, ponieważ wilgoć ma bardzo negatywny wpływ na całą konstrukcję domu, a nie tylko pokrycia dachowego.